Login
Donate
Register
Select Your Community:
Athlete Appearance Schedule (PDF)

View by:Alphabetically | Hometown | Sport |
Name
Sport
Hometown
Profile

Élise Marcotte
Synchronized swimming
L'Ancienne-Lorette, QC

Émilie Fournel
Canoe / Kayak
Montreal, QC

Aaron Sadlier
Long Track Speed Skating
Norwood, ON

Achraf Tadili
Athletics
Laval, QC

Adam Dixon
Sledge Hockey
Midland, ON

Adam Dukovich
Boccia
London, ON

Adam Kreek
Rowing
London, ON

Adam Wong
Gymnastics
Calgary, AB

Ahren Cadieux
Beach Volleyball
Edmonton/ Calgary, AB

Alana Miller
Squash
Winnipeg, MB

Alexandra Orlando
Rhythmic Gymnastics
Toronto, ON

Alexandra Wrubleski
Cycling
Regina, SK

Alison Bradley
Softball
Pinkerton, ON

Andrew Byrnes
Rowing
Toronto, ON

Andrew Heaney
Athletics
Scarborough, ON

Andrew Russell
Sprint Canoe
Dartmouth, NS

Anna-Marie de Zwager
Rowing
Victoria, BC

Annamay Pierse
Swimming
Edmonton, AB

Anne Maltais
Short Track Speed Skating
Quebec City, QC

Annette Lisabeth
Goalball
Langton, ON

Arne Dankers
Long Track Speed Skating
Calgary, AB

Audrey Lacroix
Swimming
Quebec City, QC

Becky Kellar
Women's Ice Hockey
Hagersville, ON

Ben Grant
Rugby
North Vancouver, BC

Ben Rutledge
Rowing
Cranbrook, BC

Bernard Luttmer
Sailing - Laser Class
Pickering, ON

Brad Lennea
Para Alpine Skiing
Mission, BC

Brad Martin
Halfpipe Snowboarding
Ancaster, ON

Bradley Bowden
Sledge Hockey
Orton, ON

Brendan Davis
Snowboarding
Barrie, ON

Brent Laing
Curling
Horseshoe Valley, ON

Brian Barnett
Track and Field - 200m
Edmonton, AB

Brian Berry
Cross Country Skiing
Thunder Bay, ON

Brian Johns
Swimming
Richmond, BC

Brian Price
Rowing
Belleville, ON

Britt Janyk
Alpine Skiing
Whistler, BC

Brittanee Laverdure
Wrestling
Watson Lake, YT

Brittany Schussler
Long Track Speed Skating
Winnipeg, MB

Brittany Timko
Soccer
Coquitlam, BC

Bruce Millar
Paralympic Sailing
Richmond, BC

Cam McLean
Diving
Winnipeg, MB

Candace Chapman
Soccer
Ajax, ON

Carla Pavan
Skeleton
Lethbridge, AB

Carter Rycroft
Curling
Grande Prairie, AB

Catharine Pendrel
Mountain Bike
Kamloops, BC

Catherine Roberge
Judo
Quebec, QC

Catherine Roberge
Judo
Quebec City, QC

Chanelle Charron-Watson
Swimming
Gatineau, QC

Cherie Piper
Ice Hockey
Markham, ON

Christina Lustenberger
Alpine Skiing
Invermere, BC

Christine Girard
Weightlifting
Rouyn-Noranda, QC

Christine Sinclair
Soccer
Burnaby, BC

Christopher Mabee
Figure Skating
Tillsonburg, ON

Cindy Ouellet
Wheelchair Basketball
Rivière-du-Loup, QC

Colette Bourgonje
Cross Country Skiing
Porcupine Plain, SK

Colin Russell
Swimming
Toronto, ON

Colleen Sostorics
Hockey
Kennedy, SK

Cord Spero
Freestyle Skiing - Aerials
Grande Prairie, AB

Cori Bartel
Curling
Lanigan, SK

David Bissett
Bobsled
Edmonton, AB

David Eng
Wheelchair Basketball
Montreal, QC

David Willsie
Wheelchair Rugby
London, ON

Delaney Collins
Hockey
Pilot Mound, MB

Devin Gotell
Swimming
Antigonish, NS

Devon Kershaw
Cross Country Skiing
Sudbury, ON

Dominique Perreault
Water polo
Montreal, QC

Dylan Armstrong
Athletics
Kamloops, BC

Eleonore Elstone
Para Equestrian Dressage
Langley, BC

Elyse Hopfner-Hibbs
Artistic Gymnastics
Toronto, ON

Erica Morningstar
Swimming
Calgary, AB

Erin Cumpstone
Softball
Saskatoon, SK

Erin McLean
Softball
Vancouver, BC

Erin McLeod
Women's Soccer
Calgary, AB

Erinne Willock
Road Cycling
Victoria, BC

Gabriel Beauchesne-Sévigny
Canoe/Kayak
Trois-Rivières, QC

Gary Cormack
Wheelchair Curling
Kenora, ON

Geneviève Beauchesne-Sévigny
Canoe/Kayak
Trois-Rivières, QC

Geneviève Thibault
Athletics
Quebec City, QC

Gerry Austgarden
Wheelchair Curling
Westbank, BC

Gillian Apps
Hockey
Unionville, ON

Gina Grain
Cycling
Kelowna, BC

Hayley Wickenheiser
Women's Hockey
Shaunavon, SK

Iain Brambell
Rowing
Victoria, BC

Ilana Duff
Para Athletics
Saskatoon, SK

Ina Forrest
Wheelchair Curling
Fort St. John, BC

Jacqueline Rennebohm
Speed Swimming (SWAD)
Regina, SK

Jake Wetzel
Rowing
Saskatoon, SK

James Steacy
Athletics
Lethbridge, AB

Jan Hudec
Alpine Skiing
Calgary, AB

Janine Hanson
Rowing
Winnipeg, MB

Jason Burnett
Trampoline
Etobicoke, ON

Jayna Hefford
Ice Hockey
Kingston, ON

Jeane Lassen
Weightlifting
Whitehorse, YK

Jeff Christie
Luge
Vancouver, BC

Jeff Kitura
Long Track Speed Skating
Langley, BC

Jennifer Abel
Diving
Montreal, QC

Jennifer Jones
Curling
Winnipeg, MB

Jeremy Wotherspoon
Speed Skating
Red Deer, AB

Jessica Gregg
Short Track Speed Skating
Edmonton, AB

Jessica Zelinka
Athletics - Heptathlon
London, ON

John Morris
Curling
Calgary, AB

Jonathan Beare
Rowing
Toronto, ON

Josh Cassidy
Wheelchair 800m, 1500m, 5000m, 10000m
Port Elgin, ON

Justin Warsylewicz
Long Track Speed Skating
Regina, SK

Katarina Roxon
Swimming
Stephenville-Kippens, NL

Kelly MacDonald
Diving
Edmonton, AB

Kelly McKerihen
Lawn Bowls
Toronto, ON

Kelsie Lynn Hendry
Athletics
Saskatoon, SK

Ken Kotyk
Bobsleigh
Rama, ON

Kevin Light
Rowing
Sidney, BC

Kevin Stittle
Sailing
Orangeville

Kiara Bisaro
Cycling - Mountain Bike
Courtenay, BC

Kim St-Pierre
Hockey
Châteauguay, QC

Kimberly Ann Hodson
Curling
Neudorf, SK

Kimberly Joines
Para Alpine Skiing
Rossland, BC

Krista Guloien
Rowing
Port Moody, BC

Kristi Richards
Freestyle skiing
Summerland, BC

Kyle Hamilton
Rowing
Richmond, BC

Leanne Chinery
Lawn Bowls
Victoria, BC

Liam Parsons
Rowing
Thunder Bay, ON

Malindi Elmore
Athletics
Kelowna, BC

Manuel Osborne-Paradis
Alpine Skiing
Invermere, BC

Marie-Ève Marleau
Diving
Montreal, QC

Mark Nielsen
Long Track Speed Skating
Calgary, AB

Mark Sandford
Lawn Bowls
Toronto, ON

Martina Franko
Soccer
Squamish, BC

Massimo Bertocchi
Decathlon
Toronto, ON

Mathieu Giroux
Short Track Speed Skating
Montreal, QC

Matt Hallat
Alpine Skiing
Coquitlam, BC

Matthew Giuffre
Squash
Edmonton, AB

Matthew Morison
Alpine Snowboarding
Burketon, ON

Matthew Rose
Swimming
Lindsay, ON

Maxime Gingras
Freestyle skiing
St-Hippolyte, QC

MaximeMorneau-Ricard
Diving
Lac-Beauport, QC

Megan Brown
Athletics
Guelph, ON

Megan Dolan-Schweitzer
Wrestling
Binbrook, ON

Megan Metcalfe
Athletics
Edmonton, AB

Melanie Matthews
Women's Softball
Surrey, BC

Michael Janyk
Alpine Skiing
Whistler, BC

Michael Mason
Athletics - High Jump
Nanoose Bay, BC

Michelle Kelly
Skeleton
Grande Prairie, AB

Mike Brown
Swimming
Calgary, AB

Mike Ireland
Long Track Speed Skating
Winnipeg, MB

Mike Leigh
Sailing
Vancouver, BC

Mike Lewis
Rowing
Victoria, BC

Morgan Alexander
Bobsleigh
Calgary, AB

Mylanie Barré
Canoe/Kayak
Lac-Beauport, QC

Nathan Gafuik
Artistic Gymnastics
Calgary, AB

Ohenewa Akuffo
Wrestling
Brampton, ON

Olivier Jean
Short Track Speed Skating
Lachenaie, QC

Oskar Johansson
Sailing
Oakville, ON

Paul Rosen
Sledge Hockey
Toronto, ON

Pierre-Alexandre Rousseau
Freestyle skiing - Moguls
Drummondville, QC

Pierre-Olivier Boily
Tandem paracycling
Roberval, QC

Rachelle de Jong
Rowing
Regina, SK

Randee Hermus
Women's Soccer
Langley, BC

Riley McCormick
Diving
Victoria, BC

Rob Turk
Rugby 7's
Winnipeg, MB

Robbi Weldon
Cross Country Skiing
Thunder Bay, ON

Robert Hedges
Wheelchair Basketball
Wonowon, BC

Ryan Bester
Lawn Bowls
Hanover, ON

Sébastien Michaud
Taekwondo
Quebec City, QC

Sarah Conrad
Snowboarding
Dartmouth, NS

Sarah Hunter
Wheelchair Tennis
White Rock, BC

Sasha Carter
Curling
Kelowna, BC

Scott Moir
Ice Dance
Ilderton, ON

Scott Pfeifer
Curling
St. Albert, AB

Shauna Maria Whyte
Biathlon, Cross Country SitSkiing, Road Cycling (Handcycling)
Hinton, AB

Simon Whitfield
Triathlon
Victoria, BC

Stéphane Côté
Tandem paracycling
Chicoutimi, QC

Stefanie Reid
Track and Field
Thornhill, ON

Steve Robillard
Short Track Speed Skating
Montreal, QC

Tanya Dennis
Soccer
Brampton, ON

Tessa Virtue
Ice Dance
London, ON

Tyrone Shannon
Rugby
Port Alberni, BC

Veronika Bauer
Freestyle Skiing
Toronto, ON

Vicky Sunohara
Ice Hockey
Scarborough, ON

Warren Tanner
Freestyle Skiing - Moguls
Grimsby, ON